23 مهر 1398
پروژه‌های راه و شهرسازی تویسرکان در یک نگاه

پروژه‌های راه و شهرسازی تویسرکان در یک نگاه

تاریخ انتشار: 1398/07/08|   بازدید: 11 |  print

رئیس اداره راه و شهرسازی تویسرکان برخی از پروژه های انجام شده توسط این اداره را در یکسال اخیر تشریح کرد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، "علی محمد اصغری " گفت: طرح چهار خطه تویسرکان – کنگاور  به طول 33 کیلومتر از شهرستان تویسرکان به سمت سه راهی کنگاور در محدوده حوزه استحفاظی استان همدان  واقع شده که 15 کیلومتر از آن (تویسرکان تا سه راهی فرسفج) در دو قطعه 5 و 10 کیلومتری  با اعتباری به مبلغ 200 میلیارد ریال زیر بار ترافیک است و از 18 کیلومتر باقیمانده، قطعه سوم و چهارم به طول 4.8 و 5.6 کیلومتر در حال اجراست.

وی در این باره خاطر نشان کرد : قطعه اول و دوم این پروژه  در بهمن 96 با اعتبار 200 میلیارد ریالی به بهره برداری رسید و قطعه سوم نیز در بهمن ماه 96 با اعتباری 100 میلیارد ریالی  کلنگ زنی شده که با پیشرفت 65 درصدی در حال انجام است .

رئیس اداره راه و شهرسازی تویسرکان گفت :قطعه چهارم نیز در بهمن ماه 97 با اعتبار 160 میلیارد ریال کلنگ زنی شده که با پیشرفت 20 درصدی در حال انجام است .

محمد اصغری اضافه کرد: پروژه راه روستایی باقر آباد نیز در بهمن 97 با مبلغ 2 میلیارد و 360 میلیون ریال بطول 500 متر به بهره برداری رسیده است ،همچنین راه روستایی سوتلق به طول 1100 متر  نیز در شهریور 97 با اعتبار 3 میلیارد و 730 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

 وی ادامه داد : هدف از اجرای این پروژه افزایش ظرفیت ترافیک و ایمن‌سازی محور با توجه به تردد بالای وسائط نقلیه ، سهولت جابه‌جایی محصولات کشاورزی و صنعتی ،ارتباط بزرگراهی تویسرکان و دیگر شهرهای همجوار با غرب کشور، ایجاد مسیر جایگزین همدان، اسدآباد و کنگاور به همدان، تویسرکان و کنگاور است.

وی به پروژه ساخت بیمارستان 154 تختخوابی تویسرکان نیز پرداخت و گفت:  سال آغاز این پروژه 1387 بود که پیش‌بینی سال پایان آن نیز سال 1398  برآورد شده است .

محمد اصغری  ادامه داد: این بیمارستان دارای 5 طبقه با اسکلت بتنی و دارای 154 تخت بستری با مساحت زیربنا به متراژ 16934مترمربع می‌باشد. مساحت زمین به متراژ 46762 مترمربع و دارای 4 بلوک مجزا و قسمت‌های الحاقی و مستحدثات جانبی می‌باشد. این بیمارستان دارای بخش‌های سی تی اسکن، دیالیز، اهدای خون، اورژانس، درمانگاه (دندانپزشکی، رادیولوژی، چشم پزشکی، واکسیناسیون و...)، آندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، ICU، NICU، LDR، زنان و زایمان، کودکان، CCU، جراحی، داخلی و اداری و مهد کودک و پد بالگرد می‌باشد.

وی هدف از اجرای این پروژه را کمبود و فرسوده بودن فضاهای بهداشتی و درمانی شهرستان تویسرکان و لزوم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم منطقه  دانست.

وی از پیگیری تجهیز فضاهای 5 گانه (سیستم استریل مرکزی، رختشویخانه، تجهیزات آشپزخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی) توسط دانشگاه علوم پزشکی خبر داد .

پروژه ساخت مجتمع اداری بخش فرسفج نیز دیگر پروژه ای بود که رئیس اداره راه و شهرسازی تویسرکان به آن پرداخت و گفت: این پروژه سال 1391  شروع شده که سال 1398  به پایان خواهد رسید.

وی بیان کرد:  ساخت مجتمع اداری بخش فرسفج با زیربنای 342 مترمربع و مساحت عرصه 500 مترمربع در 3 طبقه انجام میشود که هدف از اجرا ی ان توسعه و سامان‌دهی برخی از ادارات در شهر فرسفج در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم منطقه است.

محمد اصغری  آخرین اقدامات انجام شده پروژه را پایان یافتن سفت کاری ،عملیات نازک‌کاری شامل نماکاری، سفیدکاری، کاشی‌کاری و نصب پنجره دانست. و گفت:اقدامات لازم جهت نصب انشعابات در حال پیگیری است.

وی از بازنگری طرح جامع تویسرکان خبر داد وی بیان کرد: با توجه به پایان افق طرح و توسعه ساخت و سازها در سطح شهر تویسرکان، بازنگری طرح تفصیلی ضروری می‌باشد وابراز امیدواری کرد که در سال 98 بازنگری طرح جامع به اتمام برسد.

وی آخرین  اقدامات انجام شده برای اجرای پروژه را به‌روزرسانی نقشه‌های وضع موجود، مطالعات ترافیکی و پروژه در مرحله تصویب الگوهای توسعه و پیشنهاد طرح توسط مشاور دانست

وی افزود: شهر تویسرکان دارای 188 هکتار بافت فرسوده مصوب میباشد و محدوده های هدف باز آفرینی شهر تویسرکان 254.5 هکتار است که حدود 25 درصد مساحت شهر را شامل میشود که در سال 97 ، 36 فقره و در 6 ماهه نخست سال 98 ، 43 فقره تسهیلات بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت شده است و کلنگ زنی پروژه بهسازی محله مرکزی تویسرکان از محل اعتبارات تبصره 18 به مبلغ 1.2 میلیارد تومان در هفته دولت 98 انجام شد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.