24 آبان 1398
برگزاری جلسه کمیته کارشناسی ماده پنج شهرستان ملایر

برگزاری جلسه کمیته کارشناسی ماده پنج شهرستان ملایر

تاریخ انتشار: 1398/08/08|   بازدید: 46 |  print

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از برگزاری جلسه کمیته کارشناسی ماده پنج شهرستان ملایر با حضور اعضا خبر داد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مریم سمایی" عنوان کرد: در این جلسه  درمورد پیشنهاد طرح باغ در بام (Roof Garden و(Green Roof  ، اصلاح و استاندارد سازی شبکه معابر کمربندی شهر ملایر در جهت حفظ کاربری های وضع موجود من جمله باغات و عدم تفکیک آن ها و همچنین مسائل مرتبط با تردد و پدافند غیر عامل بحث و بررسی انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین در جلسه ضوابط فنی برای مالکین مشتاق به احداث بام سبز در نظر گرفته شد که پس از تصویب در کمیسیون اصلی ماده پنج قابل اجرا خواهد بود.

سمایی یادآورشد: با اجرای باغ در بام علاوه بر تشویق و ترغیب و اعتلای فرهنگ مردم برای احداث بام های سبز، دست یابی به مزایای زیست محیطی ( کاهش آلودگی هوا، تامین فضایی سازگار و مطبوع برای کاربران ساختمان، بهبود کیفیت اقلیمی و ایجاد تهویه مطبوع در شهر و ...) مزایای اقتصادی ( کاهش مصرف انرژی، فراهم آوردن امکانات برای کشت برخی محصولات کشاورزی و...) مزایای زیبا شناختی ( ایجاد چشم اندازهای زیبای شهر و...) و مزایای اجتماعی ( افزایش سرانه فضای سبز و ...) برای شهروندان شهر ملایر امکان پذیر خواهد بود.

  نظرات

نظری وجود ندارد.