24 آبان 1398
برپایی نماز جماعت در اداره باعث همدلی بیشتر کارکنان می شود

برپایی نماز جماعت در اداره باعث همدلی بیشتر کارکنان می شود

تاریخ انتشار: 1398/08/14|   بازدید: 66 |  print

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: برگزاری نماز جماعت در ادارات از اهمیت بالایی برخوردار است و این امر باعث می شود روحیه همدلی در کارکنان افزایش یابد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " رضا معصومی" در جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل عنوان کرد: کار در زمینه نماز فقط محدود به برگزاری نمازهای جماعت نمی شود بلکه ترویج فرهنگی و ترغیب به یادگیری مفاهیم عمیق آن نیز امر بسیار مهمی است.

وی درادامه خطاب به اعضای شورا بیان کرد : باید با همفکری و همکاری در ارتقاء اقامه نماز جماعت تلاش و برنامه های حوزه نماز را به نحو احسن اجرایی نمائیم.

معصومی اظهار کرد: من معتقدم همفکری باعث هم افزایی خواهد بود و انتظار بر این است که اعضای شورای نماز بیش از دیگر همکاران در راستای حل مشکلات و روان شدن کار مراجعان و جامعه هدف این اداره کل همفکری داشته باشند و این همان هدایت کاهلان نماز به نمازخانه ها در اول وقت است.

وی یادآورشد: یک روز در هفته را به عنوان روز مشارکت حداکثری کارکنان در نماز جماعت تعیین و ساز و کار مناسب حضور اکثریت کارکنان را در نماز جماعت اجرایی نمائیم که این امر قطعا باعث ازدیاد صفوف نمازگزان خواهد شد.

معصومی خاطرنشان ساخت: اين تصور كه از طلبه تنها اقامه نماز را بخواهيم اشتباه است بنابراين بايد ازظرفيت عالمان و متخصصان ديني براي تبيين مسائل مختلف استفاده كرد.

وی بیان کرد: نماز باید ما را از منکرها نهی و به معروفها هادی باشد که اگر چنین شد قطعا نمازی قابل قبول است و تلاش برای رفع مشکلات ارباب رجوع و با خلوص نیت کار کردن  از مصادیق این معروف هات در اداره است.

وی در پایان گفت: نمازگزاران اداره باید بیشتر از بقیه کارکنان  در رفع مشکلات ارباب رجوع تلاش نمایند به گونه ای که این امر کاملا مشهود بوده و مورد توجه قرار گیرد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.