01 بهمن 1398
پیگر جذب اعتبار جهت مرمت خانه صالحان هستیم

پیگر جذب اعتبار جهت مرمت خانه صالحان هستیم

تاریخ انتشار: 1398/09/12|   بازدید: 45 |  print

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: مرمت خانه صالحان در محله کلپا و بازنگری محدوده‌های بازآفرینی در دستور کار این حوزه می باشد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، : پانته آ رنجبران"  با اشاره به اینکه تعیین محدوده های بازآفرینی شهری در استان صورت پذیرفته  بیان کرد: بر اساس آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری ایران مناطقی از شهر که عناصر متشکله آن اعم از تاسیسات روبنایی و زیربنایی ، ابنیه، مستحدثات ، خیابان ها و دسترسی های آن دچار فرسودگی و ناکارآمدی شده مشمول قرار گیری در محدوده های بازآفرینی خواهند بود .

وی افزود:  طرح های محدوده های بازآفرینی شهری  با رویکرد حل مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و کالبدی ساکنان آن حفظ و احیا بافت های تاریخی تهیه و تعیین گردیده اند.

رنجبران با اشاره به اقدامات این حوزه در بافت تاریخی بیان کرد: اقدامات صورت گرفته در این حوزه شامل تملک و مرمت تعدادی از خانه های تاریخی است که در راستای حفظ و احیا  بناهای واجد ارزش ، ایجاد خانه های بوم گردی با هدف جذب توریست و توسعه گردشگری انجام شده است.  

وی اضافه کرد: بهسازی ، جداره سازی و کفسازی محلات کلپا، حاجی و کبابیان با رویکرد بازآفرینی صورت پذیرفته، پروژه مرمت بازار نهاوند، جداره سازی مرکزی تویسرکان ، محوطه سازی پارک جنوبی یخچال میرفتاح ملایر و طرح بهسازی و نوسازی شهرستان فامنین در دست اقدام  می باشد.

رنجبران در پایان خاطرنشان ساخت: از دیگر اقدامات انجام شده در این اداره کل و در راستای حفظ بافت تاریخی، پیاده راه سازی خیابان بوعلی ، خیابان اکباتان و کمک به ساخت جداره سازی و بهسازی میدان امام (ره) می باشد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.